mechanik wymienia koło w serwisie

Zasady bezpieczeństwa przy wymianie koła

Mobilny serwis opon w Opolu cieszy się coraz większą popularnością wśród Klientów, ze względu na wygodę tego rozwiązania. Uszkodzenie opony uniemożliwia dalszą podróż, którą często trzeba kontynuować i nie można przełożyć jej na inny termin. W takim przypadku najlepiej wykonać wymianę lub naprawę opony na miejscu, aby nie tracić niepotrzebnie cennego czasu. Najczęstsze przyczyny wystąpienia awarii to przebicie opony przez szkło, ostre kamienie lub gwoździe bądź wykonanie agresywnego manewru. Co zrobić w sytuacji, gdy zepsuta opona uniemożliwia dalszą jazdę?

O czym należy pamiętać podczas wymiany koła?

Jedną z najważniejszych zasad, o których należy pamiętać podczas wystąpienia różnego rodzaju awarii na drodze, jest zachowywanie się w sposób zapewniający bezpieczeństwo. Jeśli przyczyną awarii jest opona, o ile jest to możliwe, należy zjechać na najbliższy parking, stację benzynową, przystanek autobusowy lub pobocze. Następnie należy włączyć światła awaryjne i ustawić trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości, która zależy od rodzaju drogi. W przypadku autostrady lub drogi ekspresowej jest to 100 metrów za samochodem, poza obszarem zabudowanym trójkąt należy umieścić w odległości od 30 m do 50 m, a na obszarze zabudowanym trójkąt może stać zaraz za autem. Warto nałożyć na siebie kamizelkę odblaskową, choć nie ma takiego obowiązku.

Kiedy warto skorzystać z usług mobilnej wulkanizacji?

Często zdarza się, że wymiana koła jest bardzo trudna lub wręcz niemożliwa, nie tylko ze względu na to, że kierowca nie ma doświadczenia w wykonywaniu tej czynności bądź nie dysponuje potrzebnymi narzędziami, ale również, gdy auto zatrzymało się na podłożu, które nie jest równe i płaskie, a takie miejsce potrzebne jest do poprawnej wymiany koła. Mobilny serwis opon w Opolu zapewnia wsparcie specjalistów przez cały rok. Dysponuje nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu na drodze może wykonać regulację ciśnienia, usunąć z ogumienia ciała obce i wyprostować felgi.