całodobowa auto pomoc Opole

Zalety całodobowej auto pomocy

Wybierając się w dłuższą podróż często mamy obawy, co zrobić w sytuacji, jeśli samochód odmówi nam posłuszeństwa. Nikt nie chce znaleźć się w takich okolicznościach, ale jak wiadomo auto, to maszyna, która zawsze może ulec awarii. Popsuje się niezależnie od tego czy jest nowe, czy starsze. W trasie możemy też brać udział w wypadku samochodowym. Wtedy lepiej skorzystać z fachowego i kompleksowego wsparcia, jakiego udzieli nam pracownik auto pomocy

Kierowcy, którzy dużo podróżują czy to ze względów zawodowych, czy prywatnych są zazwyczaj przygotowani na wszystko. Dobrze jest wykupić odpowiednie ubezpieczenie, które w razie wypadku pozwoli nam pokryć przynajmniej część kosztów naprawy auta. Jednak wyruszając w trasę dobrze jest mieć przy sobie wizytówkę lokalnej firmy oferującej pomoc drogową, dlaczego?

Pomoc w każdej sytuacji i o każdej porze

Jedną z największych zalet korzystania z firm oferujących auto pomoc na drodze jest to, że zawsze do nas przyjadą. Nieważne czy chodzi o wypadek, stłuczkę, czy niemożność odpalenia pojazdu. Problemem może się okazać nawet zatrzaśnięcie kluczyków w środku. Pracownik takiej firmy posiada odpowiedni sprzęt i wiedzę, jak otworzyć centralny zamek nie uszkadzając elektryki w samochodzie. Ten problem związany jest czasami również ze źle działającym autoalarmem, gdzie spięcia powodują zamykanie drzwi lub odcięcie zapłonu w najmniej spodziewanym momencie. Nawet najlepsze ubezpieczenie może wyeliminować lub pomijać, którąś z tych sytuacji, dlatego pomoc z zewnątrz może okazać się nieoceniona. Jeśli problemem jest uszkodzony w wypadku pojazd lub samochód wpadł w poślizg i znalazł się w rowie, lub zaspie śnieżnej, może okazać się, że niezbędne będzie skorzystanie z profesjonalnego sprzętu. To naturalne, że sami czy nawet z pomocą przypadkowych kierowców możemy sobie z tym nie poradzić. Holownik z elektryczną wyciągarką to jedyne rozwiązanie, które pozwoli uratować samochód bez dalszych uszkodzeń pojazdu. Zdarza się, że nie tylko szybkość działania jest ważna, ale i dostępność pomocy 24/dobę. Dzięki temu jesteśmy spokojni, że w razie nocnych awarii samochodu nie zostaniemy z problemem sami i możemy liczyć na pomoc fachowców.

Nie tylko pomoc na drodze

Trudne sytuacje na drodze i w podróży mogą przydarzyć się każdemu. Możemy potrzebować pomocy z wyciągnięciem samochodu z rowu, uruchomieniem go czy holowaniem pojazdu do warsztatu. W sytuacji, gdy doszło do uszkodzenia układu kierowniczego lub hamulców zwykła linka holownicza nie wystarczy, a nie każdy kierowca wozi ze sobą sztywny hol, którego w takiej sytuacji wymagają przepisy ruchu drogowego. Na szczęście coraz częściej firmy oferujące auto pomoc proponują również usługi naprawy pojazdów. Kompleksowe naprawy powypadkowe to kolejna zaleta tego rodzaju firm. Naprawy uszkodzonych układów, blacharki i lakierowanie karoserii oraz wulkanizacja przeprowadzana na miejscu pozwalają nam zaoszczędzić czas na szukaniu działającego o danej porze warsztatu, co kosztuje nas zazwyczaj dużo nerwów. W sytuacji, gdy zanosi się na dłuższą naprawę, możemy też skorzystać z możliwości wypożyczenia samochodu zastępczego, co docenią szczególnie osoby podróżujące w celach zawodowych, dla których brak auta jest ogromnym problemem uniemożliwiającym wykonywanie obowiązków zawodowych.