samochód pomocy drogowej

Z jakich pojazdów specjalistycznych korzysta auto pomoc?

Pojazdy specjalistyczne, z których korzysta pomoc drogowa, należą do grupy pojazdów specjalnych, opisanych w Ustawie z dnia 20 czerwca 1997 r. dotyczącej prawa o ruchu drogowym. Artykuł określa, że są to pojazdy samochodowe lub przyczepy, które są przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, w związku z czym mają one dostosowane nadwozie lub specjalne wyposażenie. Mogą w nich być przewożone zarówno osoby, jak i rzeczy potrzebne do spełniania tej funkcji. Są to m.in. pojazdy pożarnicze i ratownicze, służące do odśnieżania dróg oraz pojazdy, z których korzysta pomoc drogowa.

Jakie są najczęściej wykorzystywane przez pomoc drogową pojazdy?

Wśród pojazdów wykorzystywanych przez auto pomoc można wymienić przede wszystkim holowniki oraz lawety. To właśnie one zajmują się transportem uszkodzonych pojazdów do warsztatów samochodowych czy na miejsce naprawy. Ich podstawowe wyposażenie to wyciągarki oraz pasy transportowe. Oprócz podstawowego wyposażenia, pojazdy specjalistyczne używane przez auto pomoc mają także dodatkowe narzędzia, które umożliwiają im skuteczne działanie. Są to m.in. zawiesia, rolki kątowe, rolki transportowe, kompresor czy sorbent. Tego rodzaju urządzenia pozwalają na sprawne odholowanie pojazdu nawet w trudnych warunkach drogowych czy terenowych.

Z jakich pojazdów korzysta Auto Czok?

Holowniki, którymi świadczy usługi centrum pomocy drogowej Auto Czok, poradzą sobie bez problemu z holowaniem samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, autokarów, maszyn rolniczych czy budowlanych. Firma dysponuje pojazdem MAN TGS 41480, który ma 4 wyciągarki o uciągu 30 ton każda i ramię z widelcem do holowania ciężarówek oraz pojazdem MAN 22230 z żurawiem 20 ton i wyciągarką 30 ton. Wykorzystuje też pojazdy: Mercedes Actros 2542 z płytą hydrauliczną i dwoma wciągarkami 10 ton, Iveco Daily 70C18 z płytami hydraulicznymi i wciągarkami 6 ton, Mercedes Atego 1528 z dźwigiem HDS i płytą hydrauliczną 8 ton, widelcem 6 ton oraz wciągarką 10 ton, a także Mercedes Atego 1221 z płytą hydrauliczną 6 ton , widelcem 2.5 tony oraz wciągarka 6 ton. Dzięki temu, sprostają nawet najbardziej wymagającym zadaniom.