Odksztalcenia karoserii Opole

Typowe uszkodzenia powypadkowe karoserii

Kolizje drogowe zdarzają się bardzo często. Mimo zachowywania odpowiednich środków ostrożności, a nieraz przez nieuwagę drugiej strony, może dojść do stłuczki. W większości przypadków na szczególne uszkodzenie zostaje narażony pojazd. Na pierwszej linii z całą pewnością jest karoseria. Jakie są najczęstsze skazy, które powstają na skutek wypadku na karoserii samochodu? W poniższym artykule przedstawiamy typowe usterki, z jakimi przychodzą do nas klienci po kolizjach.

Odkształcenia karoserii po kolizji

Typowym powypadkowym uszkodzeniem samochodu jest odkształcenie się karoserii. Podczas stłuczki z drugim pojazdem, nawet przy niewielkiej sile zderzenia, karoseria może ulec zgnieceniu. Dużo poważniej sytuacja wygląda w przypadku kolizji rozpędzonych kierowców, kiedy to usterki mogą być znacznie poważniejsze. Niemniej w naszym warsztacie samochodowym zajmujemy się tego typu naprawami i dajemy autom po wypadku drugie życie. Do typowych usług blacharskich, jakie wykonujemy na uszkodzonych pojazdach, można zaliczyć m.in.:

  • odtworzenie profilu blachy samochodowej;
  • renowacja uszkodzonej struktury karoserii.

Dzięki zastosowaniu specjalistycznych urządzeń i najnowszej technologii jesteśmy w stanie naprostować blachę i przywrócić ją do pierwotnego kształtu. Wychodzimy z założenia, że nawet mocne odkształcenia karoserii da się naprawić, jeśli podejdzie się do tego w odpowiedni sposób. My dysponujemy potrzebnym sprzętem i doświadczeniem, które pozwala nam przeprowadzić naprawę niemal każdego auta po wypadku. Oprócz prostowania blachy rekomenduje także dodatkowo renowację karoserii, która umożliwia przywrócenie jej pierwotnego wyglądu oraz oryginalnej struktury. Dzięki tym zabiegom można uzyskać najlepszy efekt.

Powypadkowe naprawy lakiernicze

W większości przypadków, oprócz samego odkształcenia karoserii dochodzi również do uszkodzenia lakieru. Aby w całości zniwelować i ukryć powypadkowe uszkodzenie auta, należy zadbać o to, aby lakierowanie karoserii odbyło się w zaufanym i sprawdzonym miejscu. Z pewnością nie raz widzieliście, jak fatalnie może wyglądać samochód, jeśli kolor blachy będzie w jakimś miejscu nieodpowiednio dobrany. W naszym warsztacie na pierwszym miejscu stawiamy na jakość. Cały zabieg lakierowania karoserii przeprowadzony jest z wykorzystaniem najwyższej klasy produktów Glasurit i odbywa się w komorze bezpyłowej posiadającej certyfikat UE. W ten sposób mamy pewność, że lakier jest odporny na czynniki zewnętrze i ma długotrwały połysk. Co jeszcze daje gwarancję, że uszkodzone auto będzie wyglądało doskonale? Z całą pewnością komputerowy dobór koloru karoserii. W ten sposób można uzyskać odpowiedni i naturalny efekt, a przecież to na tym zależy każdemu klientom.