pomoc na drodze Opole

Naprawa auta na drodze. Dlaczego warto zaufać profesjonalistom?

Konieczność naprawy auta na drodze może wynikać z różnych przyczyn. Może być ona efektem kolizji, wypadku lub awarii pojazdu. Zamiast samemu podejmować próby usunięcia usterki, zdaj się na profesjonalistów świadczących usługę pomocy drogowej przez dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Specjaliści dojadą we wskazane miejsce w maksymalnie szybkim czasie i sprawnie naprawią twoje auto, w razie potrzeby oferując samochód zastępczy. Sprawdź, dlaczego warto zlecić naprawę auta na drodze, również ciężarowego, profesjonalistom.

Pomoc drogowa dysponuje odpowiednim sprzętem

 

Przede wszystkim nasi fachowcy dysponują odpowiednim, profesjonalnym sprzętem, który umożliwia szybką naprawę auta. Dzięki wysokiej jakości narzędziom i maszynom sprawnie zdiagnozujemy przyczynę usterki i równie sprawnie ją usuniemy. Co więcej, dysponujemy odpowiednimi narzędziami, które umożliwiają bezpieczne holowanie zepsutego auta. W zależności od rodzaju pojazdu używamy plecionych lin produkowanych ze skręconych włókien polipropylenowych, lin elastycznych oraz taśm holowniczych. Używane przez nas taśmy są odporne na prężenia i na działanie środków chemicznych, a co najważniejsze, znoszą nawet bardzo duże obciążenia, sięgające nawet 7,5 tony. Posiadają mocne szelki i haki. W przypadku konieczności holowania samochodów ciężarowych stosujemy stalowe liny holownicze.

 

Pracownicy pomocy drogowej posiadają bogate doświadczenie

 

Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów z pomocy drogowej w przypadku awarii auta na drodze również ze względu na fakt, iż posiadają oni bogate doświadczenie, pozwalające szybko ocenić stan naszego samochodu. Bardzo często, będąc kierowcą, nie jesteśmy w stanie zdiagnozować przyczyn usterki i się z nią uporać, gdyż brakuje nam odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności, którą posiadają nasi fachowcy. Co więcej, nabyli oni uprawnienia do kierowania pojazdem z lawetą, a także znają bezpieczne sposoby transportowania auta. Równomiernie wyważą ładunek i wprowadzą auto na lawetę w asyście dwóch lub trzech osób. Dzięki używanym przez nich specjalnym pasom mocującym, koła, w sposób dwupunktowy lub  trzypunktowy, zostaną stabilnie przypięte do platformy.

 

Samodzielna naprawa auta na drodze jest niebezpieczna

 

Warto także zdać sobie sprawę, że samodzielna naprawa auta na drodze, zwłaszcza w godzinach szczytu w centrum miasta, na autostradzie lub innej drodze szybkiego ruchu, jest niebezpieczna. Biorąc się za usuwanie usterki stwarzamy niebezpieczeństwo dla nas samych raz dla pozostałych uczestników ruchu. Co więcej, jeśli uszkodzeniu uległy układy kierowniczy hamulcowy, lub światła niemożliwe będzie skorzystanie z tradycyjnej linki holowniczej i uprzejmości przypadkowego kierowcy. W takim przypadku niezbędna będzie laweta i pomoc profesjonalnej pomocy drogowej, która w sposób kompleksowy zajmie się twoim pojazdem.

Warto zaufać profesjonalistom w sytuacji, gdy twój pojazd ulegnie awarii na drodze. Dzięki nam zaoszczędzisz sobie stresu i przykrych niespodzianek. Usuniemy drobne usterki na miejscu lub odholujemy twoje auto do warsztatu, oferując pojazd zastępczy. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.