żarówka samochodowa

W jaki sposób zmienić żarówkę w aucie?

Wymiana żarówki to jedna z usług oferowanych przez pomoc drogową w Opolu. Zdarza się, że do przepalenia żarówki dochodzi w trasie krótko po wymianie produktu ze względu na jego niską jakość, kiedy kierowca jeszcze nie zdążył wyposażyć się w zapasowy produkt. Do najczęściej stosowanych żarówek w reflektorach głównych zalicza się żarówki H1, H2, H3 i H4, a w lampach kierunkowych P21W oraz W5W. Do lamp tylnych należy stosować żarówki P21W. Produkty mogą różnić się nie tylko mocą i trwałością, ale też temperatura barwową.

Czy wymiana żarówki w aucie jest łatwa?

Pomoc drogowa w Opolu często wzywana jest przez kierowców, którzy mają trudność z wymianą żarówki. Zadanie to może przysporzyć kierowcy problemów, szczególnie gdy bardzo się spieszy, ma auto z reflektorami o złożonej budowie bądź panują niekorzystne warunki pogodowe. Podczas przeprowadzania w pośpiechu tej czynności, istnieje wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia części lampy lub innych podzespołów, dlatego w przypadku osób, które nie mają dużego doświadczenia w wykonywaniu tego typu czynności, warto skorzystać z usług profesjonalistów. Niektóre modele wyróżniają się skomplikowaną budową i do wymiany żarówki konieczny jest demontaż całej lampy.

Dlaczego warto skorzystać z usług pomocy drogowej, gdy przepali się żarówka?

Korzystając z usług wymiany żarówki w samochodzie kierowca, oszczędza wiele czasu i nerwów oraz nie ryzykuje uszkodzeniem części auta, a także fizycznego poziomowania lampy. Często zadanie to jest wręcz niewykonalne, np. gdy jest po zmroku, a kierowca nie ma do pomocy drugiej osoby, która oświetli auto. Ponadto specjaliści podczas wymiany upewnią się, że do przepalenia żarówki nie doszło przez uszkodzenie instalacji elektrycznej samochodu. Jeżeli dochodzi do przebić, żarówki mogą przepalać się częściej, niż sugeruje producent.