holowanie Opole

Jak przygotować auto do holowania?

W przypadku awarii auta na trasie bardzo często jedynym wyjściem jest jego przewóz na  lawecie. Sprawdź, jakie są podstawowe zasady bezpiecznego transportu samochodu na lawecie i kiedy warto się na nie zdecydować.

Kiedy warto zdecydować się na holowanie auta na lawecie?

Przede wszystkim holowania wymagają samochody, które z powodu awarii bądź zdarzenia drogowego, zostały unieruchomione. Wezwania pomocy drogowej wymagają awarie silnika oraz kluczowych układów – hamulcowego i kierowniczego. Warto skorzystać z naszych usług także w sytuacji, gdy w aucie uszkodzone zostały elementy blacharskie lub jeśli z samochodu leje się płyn chłodniczy, lub olej silnikowy. Urwany pasek wieloklinowy, napędzający alternator, uszkodzona cewka zapłonowa lub przewody wysokiego napięcia oraz zatankowanie niewłaściwego paliwa to kolejne wskazania do holowania auta na lawecie. Jeśli w twoim pojeździe przegrzał się lub zatarł silnik, uszkodzony został układ chłodniczy lub któryś z czujników, uniemożliwiający uruchomienie silnika, nie wahaj się i skorzystaj z naszej pomocy. Zanim wezwiesz lawetę, zadzwoń na infolinię swojego towarzystwa ubezpieczeniowego. Istnieje duża szansa, że wykupiona polisa umożliwia Ci holowanie bez ponoszenia kosztów, a także korzystanie z samochodu zastępczego przez czas naprawy. Współpracujemy z licznymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Zgłoś, zdarzenie, a my  bezpiecznie przetransportujemy Twój samochód do warsztatu.

Jak przygotować auto do transportu na lawecie?

Nowoczesne pojazdy pomocy drogowej wykorzystywane przez naszą firmę wyposażone są w specjalistyczny osprzęt, umożliwiający holowanie samochodów osobowych, dostawczych i  ciężarowych, a także autobusów, maszyn rolniczych i budowlanych. Nasze pojazdy mają na wyposażeniu również sprzęt ostrzegawczy, który zapewnia bezpieczeństwo na miejscu awarii oraz środki neutralizujące substancje ropopochodne. Podczas załadunku samochodu na lawetę, nasi fachowcy działają zespołowo, mocując ładunek jak najbardziej symetrycznie względem pionowej i poziomej osi platformy załadunkowej lawety. Ponadto stosujemy specjalne pasy mocujące, służące do przypinania kół do platformy. Dzięki nim zablokowane zostają wszystkie cztery koła w aucie.

Podczas holowania auta przestrzegamy wymaganych prędkości.

Nasza pomoc drogowa dojedzie na miejsce zdarzenia o każdej porze, przez siedem dni w tygodniu. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojego auta.

Jeśli nie wiesz, co robić, kiedy przytrafiła Ci się awaria auta dzwoń do nas!

Tel. 661 333 777 Czekamy na Ciebie przez całą dobę.