zatrzaśnięty kluczyk w samochodzie

Co robić, gdy w samochodzie zatrzasnął się kluczyk?

Zatrzaśnięcie kluczyka w samochodzie może przydarzyć się każdemu kierowcy. Sposób dostania się do auta zależy m.in. od zastosowanej metody ryglowania drzwi i obecności elektrycznych szyb. Czy należy wzywać pomoc drogową w sytuacji, gdy nie mamy przy sobie zapasowego kluczyka? Jak inaczej można poradzić sobie w takiej sytuacji i czy w każdym aucie możliwe jest zatrzaśnięcie kluczyka?

Co zrobić, gdy nie można dostać się do samochodu?

Istnieje szereg sytuacji, w których może wystąpić problem z dostaniem się do auta. Jest to pozostawienie kluczyków w samochodzie, ich zniszczenie lub zgubienie, zatrzaśnięcie kluczyka w bagażniku, uszkodzenie zamka w drzwiach auta, wyładowanie pilota do otwierania pojazdu lub akumulatora. Niestety w nowoczesnych samochodach może dojść również do awarii elektryki. Często jedynym sposobem na dostanie się do środka jest zbicie szyby, lecz jest to rozwiązanie niebezpieczne i kosztowne. Najlepiej w tego typu sytuacjach skorzystać z usługi pomocy drogowej, która dysponuje specjalistycznymi narzędziami, dzięki którym szybko pomogą dostać się do auta.

Czym jest system Keyless?

Coraz więcej samochodów wyposażonych jest w system Keyless. Pozwala on na otwieranie i uruchamianie pojazdu bez konieczności wyciągania i umieszczania w stacyjce klucza. Pilot wyposażony jest w system, który wysyła sygnał do auta i pozwala na jego szybkie uruchomienie. Ma też wbudowaną funkcję czujnika położenia, która pozwala na zlokalizowanie kluczyka. Gdy znajduje się on w aucie, nie ma możliwości zatrzaśnięcia drzwi, chyba że pilot znajduje się w opakowaniu lub folii, które zatrzymują fale radiowe. Wtedy system w aucie może mieć problem z jego wykryciem. Oczywiście zdarza się, że najlepszy system zawiedzie. W takiej sytuacji również należy skontaktować się z pomocą drogową.