awaria samochodu w nocy

Co robić, gdy samochód odmówił sprawności w środku nocy?

Pomoc drogowa w Opolu świadczy swoje usługi również nocą i w święta. Niestety, ale często zdarza się, że pojazd odmawia posłuszeństwa w najgorszym możliwym momencie, np. w drodze na wakacje lub w podróży służbowej. Awaria w nocy może być nie tylko denerwująca, ale także niebezpieczna. W takiej sytuacji warto wiedzieć, co zrobić, aby bezpiecznie wrócić na drogę lub wezwać pomoc.

Co należy zrobić przed wezwaniem pomocy drogowej?

Pierwszym krokiem po zauważeniu problemu z samochodem jest bezpieczne zatrzymanie pojazdu i włączenie świateł awaryjnych. Jeżeli masz przy sobie kamizelkę odblaskową, załóż ją przed opuszczeniem pojazdu. Postaraj się ustawić samochód jak najdalej od jezdni, aby nie stanowić zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Następnie ustaw trójkąt ostrzegawczy, by poinformować innych kierowców o awarii. Jeśli masz podstawowe umiejętności mechaniczne, możesz spróbować samodzielnie zidentyfikować przyczynę problemu. W innych przypadku, warto niezwłocznie wezwać pomoc. Jeżeli Twój samochód zatrzymał się na autostradzie lub innej szybko ruchliwej drodze, nie opuszczaj pojazdu, dopóki nie przyjedzie pomoc drogowa.

Jakie usługi oferuje pomoc drogowa?

W przypadku wielu awarii, pomoc drogowa w Opolu, może usunąć usterkę na miejscu. Awaria immobilizera, blokada zapłonu, uszkodzenie blokady skrzyni biegów, czy rozładowanie akumulatora to problemy, które zazwyczaj można usunąć na miejscu zdarzenia. Dzięki usługom mobilnej wulkanizacji, również usunięcie ciała obcego z opony, wyprostowanie felgi oraz wymiana i naprawa koła mogą zostać zrealizowanie od ręki. W zależności od rodzaju awarii oraz umowy z ubezpieczalnią, koszty naprawy mogą być pokryte przez ubezpieczyciela lub będziesz musiał ponieść je samodzielnie. Upewnij się, że jesteś świadomy swojej polisy ubezpieczeniowej oraz ewentualnych limitów i wyłączeń odpowiedzialności.